Racer’s Results

Racer’s Results December 2011

December 13th, 2011

We would like to congratulate all of our racers for a great 2011 racing season. It has been a pleasure working with all of you and we look forward to next year being even more exciting.

GT Machine top 5 finishes for the 2011 Gold Cup:

1st Place
Trent Barnes – Sportsman 2 Lite
Robbie Jones – Restricted Junior
Robbie Jones – Junior Lite
Jake Heavlow – Junior Medium
Jake Heavlow – Junior Heavy
2nd Place
Adam Cornell – Sportsman 1 Heavy
Trent Barnes – Sportsman 2 Heavy
Jake Heavlow – Junior Lite
Doug Barnes – Junior Medium
Robbie Jones – Junior Heavy
Robbie Jones – Jr. Box Stock
Tim Stiefel – Masters Medium
Tim Stiefel – Masters Heavy
Tyler Sandmeyer – Stock Heavy
3rd Place
Adam Cornell – Sportsman 1 Lite
Doug Barnes – Junior Lite
Skyler Locklear – Junior Medium
Doug Barnes – Junior Heavy
Tyler Sandmeyer - Animal Modified Medium
Travis Manning – Stock Lite
4th Place
Tony Wimmer – Restricted Junior
Tony Wimmer – Junior Medium
Skyler Lockleat – Junior Heavy
Tyler Sandmeyer - Animial Modified Heavy
5th Place
Matt Wimmer – Restricted Junior
Skyler Locklear – Junior Lite
Matt Wimmer – Junior Heavy

GT Machine top 5 finished for the 2011 Speedway Pavement Series

2nd Place
Matthew Miller – Sportsman 1
4th Place
Josh Miller – Junior Stock

GT Machine top 5 finishes for the 2011 Mid-Atlantic Sprint Divisional

1st Place
Dayne Koontz – Sportsman 1 Lite
Spencer Patterson – Sportsman 1 Heavy
Trent Barnes – Sportsman 2 Lite
Trent Barnes – Sportsman 2 Heavy
Robbie Jones – Restricted Junior
Robbie Jones – Junior Lite
Robbie Jones – Junior Medium
Robbie Jones – Junior Heavy
Robbie Jones – Jr. Box Stock
2nd Place
Adam Cornell – Sportsman 1 Lite
Dayne Koontz – Sportsman 1 Heavy
Sarah Luoma – Sportsman 2 Lite
Sarah Luoma – Sportsman 2 Heavy
Matt Wimmer – Restricted Junior
Doug Barnes – Junior Lite
Doug Barnes – Junior Medium
Doug Barnes – Junior Heavy
3rd Place
Adam Cornell – Sportsman 1 Heavy
Tony Wimmer – Restricted Junior
Matt Wimmer – Junior Medium
Justin Pryor – Stock Heavy
4th Place
Tony Wimmer – Junior Medium
Justin Pryor – Stock Medium
5th Place
Matthew Miller – Sportsman 1 Lite
Eli Beaver – Sportsman 2 Lite
Eli Beaver – Sportsman 2 Heavy
Josh Miller – Restricted Junior
Matt Wimmer – Junior Lite
Josh Miller – Junior Heavy

GT Machine top 5 finishes for the 2011 Mid-Atlantic Pavement Series

1st Place
Dayne Koontz – Sportsman 1
Ryan Rost – Sportsman 2
Josh Miller – Junior

GT Machine top 5 finishes for 2011 at Hunterstown Speedway

1st Place
Shawn Winland – Sr. Animal Champ
Ryan Forsythe - Animal Medium
Paul Gage – Animal Super Heavy
2nd Place
Jason Schue – Sr. Flathead Champ